Jdi na obsah Jdi na menu
 


JEŽÍŠKU, PROSÍM, PŘINES NÁM DÁRKY DO ŠKOLY

14. 12. 2012

Dnes nám Ježíšek přinesl do školy vánoční stromeček, nádhernou velikou borovici. Rozzářily se nám oči a hned jsme se začali víc těšit na Vánoce.

Oslavíme je tak, že si ve třídě uděláme ten poslední den v pátek velkou vánoční oslavu. Přineseme si na ochutnání cukroví, další dobroty, limču ....... Budeme pouštět lodičky, zpívat koledy, házet střevícem, rozkrajovat jablíčko a další zvyky ........

Nejvíc ale budeme zvědaví, jestli nám Ježíšek něco přinese ....... 

Dárek pro všechny - knížku, mám již připravený. Knížka nakonec stála 150,-Kč a poštovné, takže jsem vyčerpala všechny peníze. /Bylo obtížné najít obchod, kde by měli na skladě 20 knih/. Nemohu již tedy nic přikoupit.

Myslím, že by však bylo dobré, aby se pod stromečkem objevily i další menší dárky, ze kterých by děti měly radost.

Prosím vás, přineste do školy pro své dítě docela malý dáreček, který už máte připravený nebo který ještě přikoupíte. Míček, malé autíčko, panáčka / dopsáno později:Tesco 20,- 30,- Kč/, karty /35,- Kč/, stavebnici, náramek /20,- Kč/, náušničky,  ........ Za dveřmi třídy bude připravena krabice, kam dárky tajně dejte, i během dne. Každý den je uschovám.

Uděláte svým dětem radost a překvapení.

Děkuji vám za děti.             Paní učitelka

NA ZÁKLADĚ KOMENTÁŘŮ DVOU MAMINEK PŘIPISUJI:

Knížka, kterou jsem dětem koupila, je pěkný dárek, o tom není sporu. Ale až zazvoní zvoneček a děti budou sedět kolem stromku a budou čekat na dárky, objeví se jen jeden dárek, jeden balíček /nebudu každému balit knihu zvlášť/ a všichni dostanou stejnou věc. Běžně si dárky ve škole dávají kamarádi mezi sebou. To jste na třídní schůzce nechtěli, nechali jste to na mě. Přikoupila bych každému ještě něco, ale kniha byla právě o těch 20 Kč dražší, než jsem myslela. Pokud každý dostene ještě jeden malý dárek, objeví se pod stromečkem to, co děti čekají - dárky.

Ze zkušenosti vám potvrdím, že děti jsou překvapené, volají toho, komu dárek patří. Každý čeká, co dostane. Postupně dárky rozbalují, abychom viděli, jakou z něj mají radost. Vzájemně si dárky prohlížejí, chvíli si s nimi spolu pohrají. Nikdy jsem neviděla, že by si dárky záviděli. 

V pátek jsme dali za dveře krabici a dopis Ježíškovi. Od té doby děti slyší jemné tiché zvonění a předpokládají, že zrovna možná v tuto chvíli tam dal Ježíšek dárek pro Leničku nebo Ríšu, pro Pavlínku nebo Jarouška ....... Vysvětlila jsem jim, že ale do školy nosí jen malé dárky - pero, figurku, čokoládu, omalovánky, fixy, malou hračku, .......

Nikoho nenutím to tak udělat, dětem to vysvětlím.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vánoce

(Brunerová Martina, 20. 12. 2012 9:02)

Dobré dopoledne,
vzhledem k tomu, že nejsme jednotní, připojuji se k maminkám, které vloží dárek do krabice.
Mějte se. Brunerová

vánoční dárek

(motáková, 19. 12. 2012 18:28)

Já souhlasím s pani učitelkou malinkatý dáreček vždy potěší děti se těší co bude pod stromečkem v loni měli besídku moc hezkou a taky dostali více dárečků knihu ,polštářky ,marcipánové sladkosti

Vánoční dárek

(Iveta Hošková, 18. 12. 2012 18:53)

Dobrý den,
zastávám názor obou maminek , kniha by opravdu byla dostačujícím dárečkem od školního ježíška, v loňském roce byly děti spokojené také z knížky a nebyly nějak zklamaní.
přeji Šťastné a Veselé Vánoce Iveta Hošková

Vánoční dárek

(Radka Ročková, 14. 12. 2012 10:57)

Naprosto souhlasím s pí Brunerovou. Krásná knížka pod stromečkem ve škole je úplně dostačující. "Malý" dárek, který by jsem mohla do školy přinést opravdu nemám.
Šťastné a Veselé Vánoce přeje Radka Ročková

Vánoce

(Brunerová Martina, 14. 12. 2012 10:45)

Dobrý den,
reaguji na email ohledně dalších dárků do školy. Myslela jsem, že dárek, který děti dostanou ve škole je knížka. Nejsem příznivcem dalších dárků. Myslím si, že krásná knížka je dostačující. Žádné maličkosti doma nemám, které bych mohla použít a dát do školy. Abych se přiznala, tak ani žádné "maličkosti", již kupovat nechci.
To je pouze můj názor. Jsem zvědavá na názor ostatních maminek. Vánoce nejsou přece jen o dárcích, ale důležitá je atmosféra. Věřím, že tu budou mít děti ve škole příjemnou a Vánoce si užijí. Dárky na ně čekají 24.12. doma s rodinou. Zdravím a přeji Všem Krásné Vánoce. Brunerová